Iniciační zdroj pro teplotní iniciaci směsi (12/2023)

Popis:

Jedná se o univerzálně použitelné zařízení, které slouží k řízené iniciaci hořlavých (především plynných) souborů. Zařízení může tvořit doplněk laboratorních nebo komerčních výbuchových zařízení (autoklávy, komory, trubice apod.). Iniciační zdroj se napájí z běžné elektrické sítě 230 V/50 Hz. Veškeré systémy a elektrické obvody jsou uzavřené v odolném obalu. Nastavení iniciačního napětí a proudu se provádí přes ovládací modul. Samotné nabíjení kondenzátorů a udržování konstantních hodnot vstupního napětí a proudu je prováděno automaticky. Samotná iniciace se spouští tlačítkem na iniciačním zařízení nebo je možnost iniciaci spustit přes vzdálené tlačítko případně pomocí externího zkušebního zařízení.

Hlavní přínosy

• rozšíření možností měření vybraných výbuchových parametrů hořlavých látek a směsí
  • zvýšení vědecko-výzkumného potenciálu pracoviště
  • zvýšení kvality klasifikačních prací studentů